Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego
Dowództwo

 

Dowódca Batalionu Reprezentacyjnego WP

ppłk Leszek SZCZEŚNIAK


Dowódca brepr WP
urodził się 31.05.1975 r. we Frampolu woj. lubelskie. Służbę wojskową rozpoczął w 1994 r. jako podchorąży WSO im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Po jej ukończeniu w 1998 r. został skierowany do Komendy Garnizonu m.st. Warszawy, gdzie otrzymał swój pierwszy przydział służbowy i objął stanowisko dowódcy 3 plutonu w 2 Kompani Reprezentacyjnej WP. Następnie w 2001 r. awansował na stanowisko zastępcy dowódcy kompanii. W latach 2004 -2007 dowodził 1 Kompanią Reprezentacyjną WP, kiedy to w 2007 r. skończył uzupełniające studia magisterskie w Akademii Obrony Narodowej na kierunku Zarządzania Organizacją. Od 2007 zajmuje stanowisko młodszego specjalisty w Oddziale Spraw Reprezentacyjnych Dowództwa Garnizonu Warszawa. W 2008 r. skończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem w Warszawie. Od 16 lipca 2010 r. do 4 listopada 2012 r. pełnił obowiązki na stanowisku zastępcy dowódcy Batalionu Reprezentacyjnego WP. Natomiast w okresie od 5 listopada 2012 r. do 27 stycznia 2013 r. czasowo pełnił obowiązki dowódcy jednostki. Z dniem 01 stycznia 2014 r. objął stanowisko dowódcy Batalionu Reprezentacyjnego WP.
 


Zastępca Dowódcy Batalionu Reprezentacyjnego WP

mjr Marcin KUJAWA

Zastępca d-cy brepr WP

urodził się 19.08.1981 r. w Nysie. Służbę wojskową rozpoczął w 2000 r. jako podchorąży WSO im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Po jej ukończeniu w 2004 r. został skierowany do Dowództwa Garnizonu Warszawa, gdzie otrzymał swój pierwszy przydział służbowy i objął stanowisko dowódcy 3 plutonu 1 Kompanii Reprezentacyjnej WP. W 2006 r. awansował na stanowisko zastępcy dowódcy 3 Kompanii Reprezentacyjnej WP. w 2007 r. ukończył uzupełniające studia magisterskie w Akademii Obrony Narodowej na kierunku Zarządzanie Organizacją. Od 17 sierpnia 2009 r. dowodzi 3 Kompanią Reprezentacyjną WP. W 2011 r. ukończył studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Od pażdziernika 2011 r. do kwietnia 2012 roku pełnił służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w składzie sił biorących udział w operacji Międzynarodowych Sił Wspierania Bezpieczeństwa w Islamskiej Republice Afganistanu na stanowisku zastępcy komendanta Centrum Szkolenia Policji Afgańskiej. Odznaczony "Gwiazdą Afganistanu" , srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju” , brązowym medalem „Siły zbrojne w służbie ojczyzny”, amerykańskim medalem NON ARTICLE 5 NATO oraz tytułem honorowym „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej”. Dowodzona przez kpt. Marcina KUJAWĘ 3 Kompania Reprezentacyjna WP od 2009 r. miała zaszczyt powitania ponad 100 znamienitych gości z kraju i z zagranicy. Do najważniejszych wydarzeń z życia kompanii było w maju 2010 r. udział w Paradzie Zwycięstwa w Moskwie, Powitanie Prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa oraz Powitanie Prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. W latach 2012 - 2014 zajmował stanowisko szefa sztabu batalionu, z dniem 29 stycznia 2014 roku objął stanowisko zastępcy dowódcy Batalionu Reprezentacyjnego WP.

 


Szef sztabu Batalionu Reprezentacyjnego WP

kpt. Zbigniew DUŚ

Zastępca d-cy brepr WP urodził się 25.04.1979 r. w Kielcach. Służbę wojskową rozpoczął ochotniczo w 1999 r. jako szeregowy zasadniczej służby wojskowej w ówczesnym Wojskowym Centrum Szkolenia dla potrzeb Sił Pokojowych ONZ Kielce – Bukówka. W czasie jej trwania uczestniczył w XII zmianie PKW UNIFIL w Libanie na stanowisku wartownika. W 2000 r. rozpoczął pięcioletnie studia magisterskie w Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Po ich ukończeniu rozpoczął roczne Studium Oficerskie w Wyższej Szkole Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. W 2007 r. został skierowany do Dowództwa Garnizonu Warszawa, gdzie otrzymał swój pierwszy przydział służbowy i objął stanowisko dowódcy 1 plutonu w 2 Kompanii Reprezentacyjnej WP. Następnie w 2010 r. został skierowany do wykonywania obowiązków służbowych w sekcji operacyjnej sztabu. Po ukończeniu kursów kwalifikacyjnych w pionie funkcjonalnym sztabowym zajmował kolejne stanowiska oficera i szefa sekcji operacyjnej. W 2013 r. rozpoczął studia podyplomowe w Akademii Obrony Narodowej. Z dniem 03 lutego 2014 r. objął obowiązki na stanowisku szefa sztabu Batalionu Reprezentacyjnego WP. Żonaty, ma dwóch synów.

 

   
     
   Szef sekcji ceremoniału wojskowego  kpt. Tomasz SEWASTYNOWICZ
 foto Szef szkolenia - szef sekcji  kpt. Rafał DZIURA
 foto Pomocnik dcy ds. kawaleryjskich - kpt. Artur OCHNICKI
 foto Pomocnik dcy ds. podoficerów - st.chor.szt. Mirosław OSUCH
   Kapelan  ks. kpt. Maciej ŚLIWA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych